سومین نشست کافه آفرینی

| تیرماه ماه 1403

به نام خدا 

 

روز یکشنبه سوم تیرماه 1403 ، سومین دور از نشستهای کافه کارآفرینی با میزبانی آقای مهندس فرخ محمد زاده در سالن مجلل هتل زیبای اکسلسیور برگزار شد .در این جلسه آقای دکتر زارع فکری ، آقای فاطمیان پور و آقای دکتر میرزائی ،آقای دکتر سرهنگی را همراهی می کردند و بخش اعظم گفتگوها پیرامون مسائل فرهنگی ، آموزشی و اجتماعی جزیره و طرح و ایده پردازی درخصوص آنها بود.

در ابتدا آقای مهندس قریب ، ضمن خوشامد گوئی به مهمانان و تشکر از آقای محمدزاده بابت میزبانی جلسه ، به گزیده ای از بحثهای مطرح شده جلسات گذشته اشاره و از مدعوین خواست تا ایده ها و طرحهای خود را بیان و درخصوص آنها گفتگو نمایند. وی اظهار امیدواری نمود که تداوم این نشستها و ایده پردازی ها ، منتهی به اتفاقات خوب و حال خوب برای جزیره زیبای کیش گردد.

در این نشست تنی چند از فرهیختگان ادب و هنر جزیره حضور داشتند و مباحثی که به آنها پرداخته شد عبارت بودند از :

- آموزش و تعلیم نوجوانان و جوانان در شاخه های فنی حرفه ای ؛ توسعه وگسترش فضاهای آموزشی هنرستانی و تربیت دانش آموزان با تخصصهای موردنیاز مشاغل کسب و کار جزیره بالاخص هتلداری ، گردشگری ، آشپزی ، مدیریت کافی شاپ و رستوران و ...

-  ایجاد مشوقهای لازم برای کادر آموزشی و بهره مندی از معلمان و امکانات آموزشی خوب ،که آقای دکتر سرهنگی ضمن اشاره به بررسی وضع آموزش و پرورش کیش از اقداماتی که در این خصوص درحال انجام است ، منجمله طرح ارزشیابی کادر آموزشی جزیره ، ابلاغ مشوق هائی برای معلمان برتر و ترغیب معلمان خبره به حضور در جزیره با پیشنهاد بسته های مالی به آنها، نکاتی را درمورد هرکدام بیان نمود.

- استفاده از زمانهای کم گردشگر جزیره برای آموزش نیروها و ارتقای سطح کیفی خدمات منجمله خدمات پذیرائی ، هتلداری ، آشپزی ، حمل و نقل ، تفریحی تا در زمانهای شلوغ بتوان با پذیرش و سرویس دهی بهتر ، درآمدزائی بیشتری حاصل نمود.

- صدور مجوز فعالیت مدارس اینترنشنال  ، مدارس تابستانی جهت آموزش مهارتهای فردی و عملی ، ساخت  هتل فرودگاهی برای اسکان گردشگران ترانزیتی ، هتلهای اقامتی آموزشی برای هنرجویان ، استفاده از ظرفیت دانشگاه علمی جامع کاربردی جهت آموزش حرف موردنیاز جزیره.

- احیای برخی جشنواره ها و برنامه هائی که توسط اهل فن در سالهای قبل اجرا و گردشگران داخلی و بین المللی را به کیش می کشاند مانند جشنواره فیلم موج ، جشنواره موسیقی و روز ملی کیش .

- برگزاری جشنواره های فاخر و تبلیغ درست آن در سطح کشور و کشورهای همسایه  همانند بزرگداشت شعرا و نام آوران علم و ادب و هنر ایرانی ، تقویت و تعریف رویدادهای جدید جهت جلب گردشگران مختلف داخلی و خارجی

- ایجاد زیرساختهای مناسب برای برگزاری کنسرتها و برنامه های فاخر ، که در این خصوص هتل اکسلسیور می تواند با آماده سازی سالن استاندارد و منحصربفرد خود ، به تنهائی کمک بزرگی به این بخش نماید.

- تعریف ایده های جدید برای جلب گردشگر مانند گردشگری تغییر سبک زندگی ، گردشگری ورزشهای هوائی و دریائی ( که در این خصوص از جزیره هندورابی می توان بعنوان هاب ورزشهای هوائی دریائی بهره برد. )

- تعدیل قیمتهای حمل نقل هوائی و دریائی در زمانهای کم گردشگر ، به جریان انداختن پروژه های راکد و کمک به استارت دوباره آنها.

-  اجرای طرح میکرواقلیم و تعریف پروژه ای در این خصوص که مقرر گردید پروپزال مربوطه بهمراه برآورد هزینه و زمان ساخت آماده گردد.