نشست و گفتگوی اعضای انجمن و فعالین کیش با مدیرعامل سازمان

| دوازدهم اردیبهشت ماه 1403

به نام خدا

اولین جلسه از سلسله نشستهای مدیرعامل و معاونین سازمان با تعدادی از سرمایه گذاران و فعالین اقتصادی و اجتماعی جزیره کیش ، عصر روز چهارشنبه با میزبانی جناب آقای صدوق در محل هتل زیبای ترنج برگزار گردید. 

در ابتدای این نشست صمیمانه که با پیشنهاد مدیرعامل سازمان ، جهت گپ و گفتگوهای دوستانه با فعالین کیش و به دور از ارتباطات و مسائل کاری برگزار گردید، آقای قریب ضمن تشکر از حضور آقای دکتر سرهنگی و همدلی و همراهی وی و معاونین سازمان ، این جلسات اولیه ، را مقدمه ای برای تاسیس باشگاه سرمایه گذاران کیش عنوان نمود تا بتوان در جلسات غیر اداری و به دور از موقعیت و مناسبات کاری هر فرد ، بصورت دوستانه در قالب گپ و گفتگو و ارائه و بررسی پیشنهاداتی جهت ساختن کیش بهتر و راههای رسیدن به آن پیدا نمود . وی از حاضرین جلسه درخواست نمود که با پرهیز از بیان مشکلات کاری و شخصی خود ، پیشنهادات سازنده ای جهت رونق کیش ، جزیره سالم ، توسعه کیش ، ارتقا سطح خدمات رسانی به گردشگران یا ماندگاری بیشتر آنها در جزیره بیان نمایند.

از بحثهای مطرح شده در این جلسه می توان به موارد زیر اشاره کرد :

- بررسی راههای افزایش ورود گردشگر به کیش و ماندگاری آنها در جزیره با افزایش امکانات ورزشی ، تفریحی ، اقامتی و جاذبه های گردشگری با محوریت دریا و سواحل جزیره و ایجاد جاذبه های گردشگری جدید.

- شناسائی سرمایه گذاران جدید بالاخص سرمایه گذاران خارجی زیرا این نوع سرمایه گذاری ، گردشگران خارجی را قطعا به همراه خواهد داشت.

- ساماندهی اتباع خارجی حاضر در کیش که اکنون بیش از حد بوده و راهکاری باید اندیشیده شود تا ضمن شناسائی، امکانی برای کنترل آنها فراهم گردد و سیاستگذاری جهت جایگزین نمودن آنها با نیروهای داخلی و همچنین افزایش نیروهای انتظامی جهت بالابردن امنیت جامعه کیش 

در این نشست علاوه بر حضور تعدادی از اعضای انجمن سرمایه گذاران و کارآفرینان کیش ، آقای کاظم بایرام بخش فیلمساز و مستندساز بین المللی نیز حضور داشت که برخی از فعالیتهای خود در حوزه معرفی خلیج فارس و طبیعت زیبای زیر دریا را برای حاضرین بیان و قطعه کوتاهی از مستند ساخته شده وی در سواحل زیبای کیش نیز به نمایش گذاشته و مورد تشویق حاضرین قرار گرفت. وی خواستار استفاده و حمایت از توانمندیهای هنرمندان و فیلمبرداران جهت شناسائی و معرفی قابلیتهای بالقوه جزیره کیش و خلیج فارس به خارج از مرزهای ایران شد و تصریح کرد که اینگونه برنامه ها قطعا در ورود گردشگر خارجی به کشور و ارزآور بودن صنعت توریسم جزیره بسیار مفید خواهد بود و خواستار تقویت پایه کارهای دریامحور بخصوص در بخش توریستی ، اکوسیستمی و حفاظت از مرجانها شد.