نشست هفتگی انجمن سرمایه گذاران و کارآفرینان کیش با مدیرعامل جدید شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش

| دوم اسفند ماه 1402


به نام خدا
در نشست مشترک مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش با اعضای انجمن سرمایه گذاران و کارآفرینان کیش ، موانع و مشکلات این حوزه مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

این نشست که شامگاه چهارشنبه دوم اسفند ماه در دفتر انجمن سرمایه گذاران و کارآفرینان کیش برگزار شد، در ابتدا آقای قریب ضمن اشاره به دیدگاه مطروحه از سوی آقای دکتر سرهنگی درخصوص اتخاذ شیوه حکمرانی مطلوب در جزیره کیش ، اظهار داشت که متأسفانه این دیدگاه به هیچ وجه در حیطه عمل ، به اجرا درنیامد و برعکس دغدغه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش منافع عمومی کیشوندان و جلب مشارکت آنها نبوده و صرفاً مدیریت بر سازمان مهمترین دغدغه ایشان بوده است، روزمرگی حاکم بر سازمان و نداشتن برنامه برای تأمین درآمد پایدار اصلی ترین نقیصه مدیریتی این دوره سازمان می باشد.
آقای قریب در ادامه صحبت خود اظهار داشت مدیریت حاکم بر شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش ، رقابت با بخش خصوصی کیش و داشتن رویه بنگاه معاملاتی بوده است و به هیچ وجه شرکت سرمایه گذاری کیش ، اهداف توسعه ای برای کیش نداشته است لذا اصلاح رویه مدیریتی باید بعنوان هدف و مأموریت اصلی شرکت قرار گیرد.
در ادامه آقای دکتر میرزائی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش با اشاره به نقش مهم سرمایه گذاران در دستیابی به اهداف توسعه ای گفت : از مشکلات و موانع بر سر راه سرمایه گذاران مطلع هستم ولی با وجود تمامی این چالشها در جزیره ، جمع سرمایه گذاران باتجربه و دلسوز کیش همچنان حضور دارند که این نشاندهنده تعهد و دغدغه آنها درخصوص توسعه است . وی تصریح کرد موفقیت سازمان و بخش خصوصی بهم گره خورده و با همدلی بیشتر می توانیم اتفاقات خوبی را رقم بزنیم.
در ادامه جلسه اعضای محترم انجمن سرمایه گذاران و کارآفرینان کیش مسائلی چون؛ لزوم حمایت جدی سازمان به رونق گردشگری و افزایش ورود مسافر ، افزایش پروازهای ورودی ، ایجاد درآمد پایدار ، اجرای صحیح قوانین مناطق آزاد، تعامل دوسویه بخش خصوصی و سازمان، متعهد بودن سازمان درقبال وعده به سرمایه گذاران، برگزاری رویدادهای ملی در سطح جزیره، لزوم حذف چند نفر از مدیران میانی سازمان که نقش مؤثر برای ایجاد مانع دارند، ترویج روحیه امید از طریق تصمیم گیری مقتدرانه مدیران سازمان، جلوگیری از ارجاع اختلافات به دستگاه قضائی، حفظ و حمایت از سرمایه گذاران کیش بعنوان بزرگترین سرمایه برای توسعه کیش و . . . را مطرح نمودند.