جلسه هم اندیشی اعضای انجمن با مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد کیش

| 5 تیر 1402

جلسه هفتگی انجمن سرمایه گذاران و کارآفرینان کیش عصر روز دوشنبه ، پنجم تیرماه با دعوت از آقای دکتر رحیم سرهنگی ، مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد کیش ، در دفتر انجمن برگزار گردید . در این دیدار ، ابتدا آقای محسن قریب ضمن خوشامدگوئی و خیرمقدم به مدیرعامل سازمان و بیان پاره های از مسائل و مشکلات حوزه مدیریتی سازمان از وی خواست برنامه های آتی خود را برای جزیره کیش بیان نمایند. سپس آقای دکتر سرهنگی با اشاره به اینکه تاریخچه و گذشته کیش در ابعاد گوناگون در برنامه ریزی سازمان نقش بسزایی ایفا می کند در نظر گرفتن منفعت و مشارکت عمومی را پیش نیاز اجرای برنامه های سازمان و بهره گیری از ظرفیت متخصصان حوزه سرمایه گذاری را موجب رشد و توسعه همه جانبه جزیره کیش عنوان کرد  . توسعه گردشگری،  ایجاد هاب مالی ، استفاده از ظرفیت "های تک" جزیره در بخش صنعت و همچنین استفاده از توان و دانش متخصصان حوزه های مختلف موجود در جزیره را – باتوجه به زیرساختهای موجود - از عوامل پیشبرد اهداف سازمان برشمرد. 
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش تاکید کرد: ترغیب سرمایه گذاران به انجام و یا ادامه سرمایه گذاری در جزیره کیش و تسهیل کسب و کارها و بهره گیری از منابع موجود، عاملی برای ایجاد درآمد پایدار سازمان به شمار می رود.  وی از هم اندیشی و ترویج فرهنگ مشارکت در جهت تدوین و پیشبرد برنامه های توسعه اقتصاد جزیره استقبال نمود
رحیم سرهنگی با اشاره به درخواست دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد مبنی بر مشخص کردن فرصت های سرمایه گذاری کیش با توجه به طرح جامع ارائه شده گفت :  فرصت های سرمایه گذاری جزیره کیش به زبان های فارسی، لاتین، چینی و عربی تنظیم شده است و در  تعدادی از نمایشگاه های منطقه ای به ارائه دستاوردهای خود خواهند پرداخت.
سرهنگی افزود: تشویق و ترغیب طبقه خلاق برای حضور در کیش همزمان با توسعه صنعت "آی سی تی" و مالی، ارتقا حوزه آموزشی و زیرساخت های جزیره عوامل مهمی برای رشد و پیشرفت منطقه با حضور سرمایه گذاران خواهد بود.
در ادامه این نشست صمیمانه تنی چند از اعضای محترم انجمن نیز مسائل و مشکلات پیش روی سرمایه گذاران و فعالین جزیره از جمله کمبود پروازها، موانع توسعه صنعت گردشگری کیش، مشارکت های مردمی، رسیدگی به مسائل درون سازمانی، استفاده از نیروهای قدیمی و با تجربه، ارتقا روابط بین المللی و توسعه و احیای تجارت جهانی، اصلاح زیر ساخت های سرمایه گذاری ، حمل و نقل و  . . . را مطرح نمودند.
در پایان مراسم با اهدا لوح یادبود از طرف انجمن سرمایه گذاران و کارآفرینان کیش از تلاش های  مهندس سعید پورزادی در دوران سرپرستی سازمان منطقه آزاد کیش تقدیر و قدردانی شد.