جلسه هفتگی انجمن سرمایه گذاران و کارآفرینان کیش با حضور آقای دکتر سریرافراز

| چهاردهم اسفند ماه 1402

به نام خدا

جلسه هفتگی انجمن سرمایه گذاران و کارآفرینان کیش عصر روز دوشنبه چهاردهم اسفند ماه با حضور آقای دکتر سریرافراز ، مدرس و مشاور اقتصادی و تجاری سازی فناوری، در دفتر انجمن برگزار گردید.

در ابتدا آقای قریب ضمن اشاره به مسائل اقتصادی حاکم بر جامعه و مشکلات روزافزون آن از آقای سریرافراز درخواست نمودند درمورد چشم انداز اقتصادی کشور طی سال آتی ، نظریات و تحلیلهای خود را بیان نمایند.

آقای محمد سریرافراز  دانش آموخته ی رشته علوم اقتصاد با مدرک دکترا و دارای سوابق آموزشی، مدیریتی و اجرائی بوده ، در ابتدا چکیده ای از تحصیلات و سوابق کاری خود را برای اعضا بیان نموده و حرفه اصلی خود را چیدمان سبد اقتصادی برای سرمایه گذاران و فعالین اقتصادی و سایر افراد و همچنین مدیریت آنها معرفی نمود. وی گفت باتوجه به کسب و کارخود در کیش ، همانند سایر فعالین اقتصادی جزیره ، با مشکلات عدیده ای روبروست و حاکمیت اقتصادی بر کشور و جزیره کیش را نا مناسب و اشتباه می داند. وی گفت با اینکه شرایط اقتصادی در سال آتی به هیچ عنوان قابل پیش بینی نیست ولی باتوجه دانش و تجربه  و همچنین رصد مسائل مرتبط با اقتصاد ، اقتصاد ایران را در سال آتی پویا و فعال می بیند . وی گفت ثبات قیمت دلار در سال جاری باعث رکود اقتصادی و زیانده شدن کسب و کارها گردید لیکن در سال آتی، باتوجه رویدادهای منطقه ای و جهانی پیش رو منجمله انتخابات آمریکا ، مسائل خاورمیانه و . . . ،  رشد چشمگیری در قیمت ارز پیش بینی می شود که این موضوع برای اقتصاد ایران خوب خواهد بود . اما در زمینه تولید با  تورم بالای 50 % ، کار را برای تولیدکنندگان مشکل خواهد کرد . وی داشتن دو پلان اقتصادی را برای هر فرد و سرمایه گذار در شرایط اقتصادی فعلی لازم دانست . وی در بخشی از صحبتهای خود نیز پیشنهادات سودمندی جهت تولید کنندگان و نحوه چیدمان سبد سرمایه گذاری آنها بیان نمود . پس از آن، جلسه با بیان نظرات و پیشنهادات سایر اعضا ادامه یافت و برخی موضوعات مطرح شده مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت.