جلسه هفتگی انجمن سرمایه گذاران و کارآفرینان با حضور اعضای انجمن

| بیست آذرماه ماه 1402

 

به نام خدا

جلسه هفتگی انجمن سرمایه گذاران و کارآفرینان کیش عصر روز دوشنبه 20 ام آذرماه در دفتر انجمن با حضور تعدادی از اعضا و نمایندگان جوامع صنفی تشکیل گردید . موضوع نشست این هفته بررسی و تصمیم گیری درخصوص مشکلات و موانع پیش رو در مناطق آزاد کشور بود .

در ابتدا آقای مهندس قریب اشاره مختصری به تغییر رویکرد و نحوه نگرش و عملکرد دولت در مناطق آزاد کشور و همینطور دخالت ارگانها و نهادهای مختلف در چگونگی اداره آن و بالاخص جزیره کیش نمود و اشاره کرد که با اجرائی شدن قوانین و مصوباتی که اخیراً در مجلس و دولت به تصویب رسیده ، عملاً از مناطق آزاد چیزی جز نام باقی نمانده و در واقع پرونده مناطق آزاد بسته شده است ، از اعضا درخواست نمودند نظرات و پیشنهادات خود را در اینمورد بیان و راهکارهای خروج از وضعیت رکود جزیره کیش را اعلام نمایند.

سپس هریک از اعضا ضمن اشاره به گوشه هائی از تجارب خود طی سالیان حضور در جزیره ، پیشنهادات خود را بیان نمودند که از مهم ترین آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود :

- باتوجه به اینکه اقتصاد جزیره بر مبنای گردشگر و حضور مسافر می باشد تعریف و توسعه برنامه های جذاب و هیجان انگیز برای ایجاد شور و نشاط جهت مسافرت به جزیره کیش می تواند یکی از عوامل جذب توریست در کیش قلمداد گردد.

- تدوین و اجرای برنامه هائی در تمامی زمینه های فرهنگی ، هنری ، اقتصادی ، سرگرمی و ...  که در هر زمان قادر به جذب گردشگر برای حضور در کیش می باشد .

- افزایش تعداد روزهای اقامت گردشگر در جزیره با ارائه پلان و برنامه های متنوع برای تمام اقشار

- ایجاد فستیوال و جشنواره های جذاب که علاوه بر ایجاد نشاط و سرزندگی در بین کیشوندان ، برای جذب توریست و گردشگر نیز بسیار مفید می باشد. 

- استفاده از پتانسیل بسیار بالای دریا و سواحل زیبای جزیره برای برگزاری تفریحات و مسابقات جذاب دریائی 

اعضای انجمن ضمن اشاره به رویدادسازیهای انجام شده در پروژه میکامال بعنوان یک کار مثبت و مفید و حمایت از بسط و توسعه آن در کل جزیره، متفق القول بودند باتوجه به ناکارآمدی سازمان و ارگانهای ذیربط باید همگی دست به دست هم داده و بدون توقع مساعدتی از سازمان، با اتحاد ، همفکری و همسوئی سرمایه گذاران ، فعالین اقتصادی، جوامع صنفی و دست اندرکاران اقتصادی و اجتماعی جزیره می توان به این اهداف نائل آمد.

بر این اساس مقرر گردید که طی روزهای آتی جلساتی با روسای جوامع صنفی و سرمایه گذاران و فعالین اقتصادی تشکیل و پیشنهادات و مشکلات به دقت بررسی و ضمن ارائه راهکار مناسب برای حل آنها ، برنامه ای مدون و کارآمد تدوین گردد .