جلسه انجمن سرمایه گذاران و کارآفرینان کیش با اعضای گروه رمز موفقیت

| هفتم مهرماه 1402

روز جمعه هفتم مهرماه ، انجمن سرمایه گذاران و کارآفرینان کیش میزبان تعدادی از سرمایه گذاران بخش خصوصی  به نام گروه رمز موفقیت بود . در این نشست صمیمانه که با حضور برخی از اعضای انجمن همراه بود ، ابتدا آقای قریب ضمن خوش آمد گوئی به گروه حاضر، به انسجام و پیوستگی تشکلهای صنفی و فعالین بخش خصوصی در کیش و همچنین تعاملات بسیار خوبی که هریک از آنها با سازمان منطقه آزاد کیش دارند اشاره و ابراز امیدواری نمود که رویکرد حکمرانی مدیریت سازمان ، ضمن کاستن از مسائل و مشکلات سرمایه گذاران ، باعث رونق کسب و کارها و بازگشت پویائی و سرزندگی به جزیره کیش گردد. 
سپس نمایندگان انجمن آقایان کتابفروش ، حاتمی ، تاوتلی ، شیرازی منش و آقای واثقی به نمایندگی از سرمایه گذاران جزیره ، بخشی از فعالیتها و عملکردهای خود را در بخشهای مختلف تشریح و جهت هرگونه تعامل و همکاری با گروه رمز موفقیت اعلام آمادگی نموند.
در ادامه خانم اسفندیاری ضمن معرفی گروه رمز موفقیت و اشاره به همکاریهای اعضای گروه با سرمایه گذاران جزیره کیش اعلام نمود که به زودی دفتر رمز موفقیت در کیش افتتاح خواهد شد . وی در ادامه به ساخت دانشگاه کارآفرینی دانشگاه تهران اشاره و ابراز امیدواری نمود که انجمن پشتیبانی و حمایت خود را از این پروژه فرهنگی که برای اولین بار و بطور خاص فقط توسط بخش خصوصی آغاز گردیده ، ادامه دهد.
پس از آن آقای مهندس عطاردیان ـ رئیس هیات امنای دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران ـ به این دانشکده بعنوان تنها دانشگاه کارآفرین در خاورمیانه و شمال آفریقا اشاره نمود و باتوجه به کمکها و همکاریهای برخی سرمایه گذاران حاضر در جلسه در ساخت و تکمیل این پروژه عظیم و فاخر علمی،  از سایر اعضا جهت تکمیل و راه اندازی آن درخواست مساعدت و همیاری نمود تا هم کارآفرینی بصورت علمی و اصولی در کشور نهادینه شود و هم سرمایه گذاران با حضور در این پروژه علمی و ارزشمند سهم عمده ای در پرورش و رشد نیروی کار متخصص و کارآفرین در کشور داشته باشند. خانم هوشیار ، با اشاره با اینکه رمز موفقیت می تواند بعنوان یک کاتالیزور باعث جذب سرمایه گذاران جدید در کیش و رونق بیش از پیش آن گردد گفت مشارکت سرمایه گذاران کیش در احداث و تکمیل این دانشکده که در آینده فرزندان همین مرز و بوم در آن مشغول آموزش خواهند شد باعث می گردد همین افراد بخاطر تعلق خاطر و تعصبی که نسبت به آن دارند پس از طی دوران آموزش و کسب مدارج علمی ، بعنوان مدیران و سازندگان آینده کشور هم در جزیره و هم در بخشهای مهم اقتصاد و تولید کشور مشغول فعالیت شده و بقولی ادای دین نمایند . وی این مسئله را باعث رشد و تعالی بیش از پیش جزیره کیش و کشور دانست.
آقای مهندس فنائی   ، دیگر سخنران گروه رمز موفقیت  به ظرفیتها و پتانسیل بالای جزیره باتوجه به بستر بوجود آمده در آن توسط بخش خصوصی اشاره نمود . وی گفت باید چگونگی تعامل با دولتها را یاد بگیریم چراکه این مردم و بخش خصوصی هستند که بعنوان موتورهای پیشران دولتها عمل کرده و خط مشی و سیاستهای کلان دولت را برنامه ریزی و تبیین می کنند. وی علت موفقیت کیش بعنوان سمبل شهرهای ایران را ، افق دید باز  آن و تعامل و تحمل هزینه های آن توسط بخش خصوصی دانست . وی مهمترین هدف دانشگاه کارآفرین را بالابردن افق دید دانشجویان دانست که بتوانند با دید باز و خلاق ، کارهای بزرگ و بارز انجام دهند. 
آقایان زالی ، باستانی ، مددی و صانعی دیگر سخنرانان و معرفان جلسه بودند که درخصوص مراحل ساخت و ویژگیهای دانشکده کارآفرینی صحبت کردند.
در پایان اعضای انجمن همکاری و مساعدت خود در اتمام این پروژه اعلام و مقرر گردید سمیناری با حضور کلیه اعضای انجمن و سرمایه گذاران در کیش برگزار شود تا طی آن ضمن معرفی کامل این پروژه و گزارش روند تکمیل آن ، درمورد اهداف بعدی سرمایه گذاران در کیش برنامه ریزی و تبادل نظر گردد.