جلسه اعضای انجمن و روسای اصناف جزیره پیرامون نحوه برگزاری اولین نمایشگاه بین المللی گردشگری

| شانزدهم فروردین ماه 1403

به نام خدا
روز پنجشنبه ، شانزدهم فروردین ماه در محل دفتر انجمن با حضور روسای تشکلهای صنفی جزیره و با موضوع هماهنگی درخصوص برگزاری اولین نمایشگاه و جشنواره بین المللی گردشگری ، هتل ، رستوران ، کافی شاپ ، فست فود و تجهیزات و صنایع وابسته ( HORTEX) برگزار گردید.
در ابتدای جلسه آقای قریب با اشاره به اهمیت و اولویت دادن به برگزاری این نمایشگاه در ابتدای سال جاری بیان نمود که چگونگی برگزاری این جشنواره می تواند سرلوحه ای برای برنامه های آتی جزیره در طول سال باشد. وی برگزاری این نمایشگاه را در دو قسمت حائز اهمیت دانست ؛در بخش اول دعوت و حضور برندهای برتر منجمله ایرلاینها ، هتلهای برتر ، تولید کنندگان تجهیزات ، و برندهای مطرح ملی و بین المللی همچنین دعوت از بخشهای متنوع  گردشگری کشوری و بین المللی منجمله کشورهای حاشیه خلیج فارس و بخش دوم نشاندادن قابلیتهای بالقوه و منحصر جزیره کیش در عرصه گردشگری بالاخص تک برندهای معروف و معتبر جزیره .
آقای دژبد دبیر نمایشگاه نیز توضیحاتی درخصوص نحوه برگزاری نمایشگاه بیان نمود و خواستار حمایت مستقیم سازمان منطقه آزاد و بخشهای خصوصی و جوامع صنفی گردید تا با کمک هم بتوان اولین نمایشگاه گردشگری را با قوت و قدرت تمام برگزار و به نتایج پرباری رسید.
نمایندگان انجمنهای صنفی منجمله روسای جامعه بازاریان کیش و سندیکای صاحبان صنایع کیش ، دبیر جامعه هتلداران کیش ، مدیرعامل  جامعه مراکز پذیرائی و رئیس هیئت مدیره دفاتر خدمات مسافرتی هریک ضمن بیان نظرات و پیشنهادات خود درخصوص چگونگی حضور صنف خود در نمایشگاه ، برخی پیشنهادات و نظرات جهت پربار شدن آن اعلام نمودند. برگزاری تجمع سرآشپزها ، ارائه بسته سفر با تخفیفات مناسب ، دعوت از بلاگرهای هتلها ، برگزاری مسابقات و تفریحات مرتبط با غذا و نوشیدنی که باعث شاخص شدن و جذابتر شدن نمایشگاه خواهد شد ،تبلیغات رسانه ای اعم از شبکه های مجازی و اجتماعی ، دعوت از هنرمندان بومی و قوی جزیره جهت حضور در نمایشگاه و ارائه صنایع دستی و بومی جزیره ، حضور صنایع مرتبط با گردشگری ، دعوت از افراد موثر ، بازارها و مالهای برند و معتبر کشور جهت حضور در نمایشگاه از جمله پیشنهادات حاضرین جلسه بود ، ضمن آنکه همگی متفق القول آمادگی خود جهت هرگونه کمک و همکاری را اعلام نمودند.
آقای علیدادی نیز به نمایندگی از سازمان منطقه آزاد کیش در این جلسه حضور داشت که خواستار تعامل بیشتر برگزار کنندگان نمایشگاه با سازمان و ارتباط بیشتر طرفین گردید تا با همکاری و هماهنگی بیشتر ، شاهد بهتر برگزار شدن این نمایشگاه باشیم . وی بحث رویدادها بخصوص برگزاری آن در نیمه اول سال را حائز اهمیت دانست که برگزاری خوب آنها علاوه بر مطرح کردن جزیره کیش در سطح ملی ، می تواند در تقویم کیش گنجانده و بصورت ادواری و سالیانه تعریف و عملی گردد و این به نوبه خود باعث افزایش ورود مسافر و گردشگر به جزیره و رونق اقتصادی آن گردد.
در پایان مقرر گردید جلسات فشرده تری جهت هماهنگی های بیشتر بین برگزارکنندگان ، سازمان ، تشکل های صنفی و مسئولین مرتبط برگزار  شود و با همکاری و مساعدت همه شاهد برپائی نمایشگاهی پربار و قابل قبول باشیم.