اولین جلسه اعضای انجمن در سال 1403

| بیستم فروردین ماه 1403

 

به نام خدا

اولین جلسه هفتگی انجمن سرمایه گذاران و کارآفرینان کیش در سال 1403، عصر روز دوشنبه 20 ام فروردین ماه در محل دفتر انجمن برگزار گردید. دستور این جلسه درخصوص برنامه ریزی و هماهنگی جهت برگزاری جلسات ماهانه مستمر با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش درجهت رفع مشکلات و موانع سرمایه گذاران ، همچنین برنامه ریزی برای افزایش ورود مسافر در ایام رکود گردشگری در نیمه اول سال و ارائه راهکارهای رفع آنها و رونق گردشگری جزیره بود.

در ابتدای جلسه آقای قریب ضمن تبریک سال نو به اعضای محترم ، گزارشی از جلسات برگزار شده باحضور برخی اعضای انجمن در ایام نوروز را بیان و به مباحث مطروحه در جلسات اشاره نمود. جلسه اول روز سوم فروردین ماه با دعوت سازمان درخصوص الزامات فرهنگی و اجتماعی در محل سالن رازی مرکز همایشها برگزار گردید. جلسه دوم درروز پنجم فروردین ماه با مدیرعامل سازمان درخصوص مشکلات گردشگری جزیره برگزار گردید و دو پیشنهاد در این جلسه مطرح و به تصویب رسید . پیشنهاد اول تشکیل کمیته ای ویژه برای افزایش ورود مسافر به کیش در نیمه اول سال با ریاست مستقیم آقای دکتر سرهنگی بود . پیشنهاد دوم هم برگزاری جلسات منظم و مستمر با مدیرعامل سازمان و معاونین ایشان و سرمایه گذاران و فعالین اقتصادی درخصوص بررسی و رفع مشکلات سرمایه گذاران بود که با پیشنهاد مدیرعامل سازمان ، مقرر گردید این جلسات ماهانه، و اولین آن در اواخر فروردین ماه برگزار گردد. لذا با هماهنگی بعمل آمده لازم است در هر جلسه تنی چند از سرمایه گذاران و فعالین بخشهای مختلف اقتصادی ، مسائل و مشکلات خود را بیان و راهکارهای آن در همان جلسه مطرح و موانع صورتجلسه گردد.

برای پیشنهاد اول ،کمیته ای با حضور معاونین گردشگری ، فرهنگی اجتماعی ، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری  و روسای انجمنهای صنفی جزیره به ریاست آقای دکتر سرهنگی تشکیل و تاکنون دو جلسه در روزهای 18 و 19 فروردین ماه  با محوریت تابستان کیش برگزار شده، پیشنهاداتی ازسوی اعضای کمیته مطرح شد منجمله ایجاد کنسوسیومی متشکل از سازمان و کلیه اصناف برای برگزاری و تامین مالی رویدادها در فصل تابستان . تامین مالی این کنسریوم از جمله مباحث مهم این جلسه بود که مقرر گردید راهکارهای عملی برای تامین آن بررسی و برای عملیاتی شدن آن روسای صنوف و سازمان همکاریهای لازم را نمایند . برگزاری رویدادهای منظم ، استفاده از هواپیماهای خارجی ، برگزاری کنسرتهای خارجی ، ... از جمله پیشنهاداتی بودند که در این جلسات مطرح و پیگیری و اجرائی شدن آنها جز وظایف این کمیته اعلام گردید که در جلسات آتی نتایج آن اعلام خواهد گردید. یکی دیگر دیدارهای نوروزی ، دیدار با امام جمعه کیش ، حجت الاسلام بی نیاز بود که می توان از بازوی قدرتمند ایشان در حل و فصل برخی مسائل بهره برد.

سپس هریک از اعضا نظرات و دیدگاههای خود را درخصوص موارد عنوان شده بیان کردند. همفکری و یافتن راه حلی مناسب برای تامین مالی رویدادهای ماههای آتی در جزیره کیش با مسئولیت و نظارت مستقیم بخش خصوصی و همراهی سازمان منطقه آزاد کیش ، تعریف رویدادهای کوتاه مدت برای هر ماه که افراد را برای سفر به کیش ترغیب نموده و حضور گردشگران را افزایش دهد ، ایجاد و تقویت بیشتر مراکز بوم گردی بالاخص در منطقه قدیمی و بومی سفین ، برپائی جشنواره های تخصصی گردشگری و بوم گردی در ایام متفاوت سال ، برگزاری رویدادهای ورزشی با حمایت بخش خصوصی ، جلب همکاری سازمان جهت همکاری و همراهی در برگزاری هرچه باشکوهتر رویداد تابستان کیش و برنامه ریزی جهت افزایش پروازها به جزیره ازجمله مواردی بودند که هرکدام از اعضا بنا به تخصص و فعالیت خود نظرات مفید و پرثمری را بیان نمودند. در پایان جلسه از اعضای محترم تقاضا گردید در ابتدای سال جاری جهت تامین هزینه های جاری انجمن ، درخصوص واریز حق عضویت مساعدت نمایند.

این جلسه که در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان تشکیل شد با مراسم افطار همراه بود و میهمانان و اعضای جدیدی ازجمله آقای علی حیدری وند مدیرعامل جامعه مهندسین کیش و آقای محمدعلی شفیعی مالک هتل ارم کیش نیز حضور داشتند.